Hneď na úvod poruším pravidlo a nebudem písať tento príspevok anglicky, keďže je to merák našej proveniencie – nedávno som si ho dával dokopy a po odstránení technických porúch (taká tá klasika: bočníky, asfalťák, studeňáky) nasledovali tie estetické – červená indikácia v mikroampérmetri a zošúchaný predný panel.
“Pôvodný” stav a návrh nového štítku prepinačov
PDF dostupné tu, k dispozícii sú všetky 3 časti (vrchný konektor a upozornenie vedľa kolíkov)
Tak som obetoval chvíľu vo Photoshope (rozhodne sa nepovažujem za dizajnéra) a podelil sa s výsledkom; kto má záujem, môže si návrh stiahnuť, vytlačiť a nalepiť. Je to A4 v 300dpi (stačí), avšak tým, že je predný dekel väčší než áštvorka, jednotlivé tri štítky sa podľa sivého obvodu patrične orežú alebo vystrihnú. Návrh pasuje na “neskorší” variant s bielym predným panelom, teda so žiarovkou presvitajúcou cez dekel, avšak je možné ho prispôsobiť aj na staré prevedenie. U prepinačov som miesto bodiek zvolil oblúky, podobne ako u starého panelu, pretože tie prepinače už majú niečo “odcvakané” a nelícovali by na bodky. Keďže nemám vývozný model, popisky som ponechal v češtine, tak ako pôvodne.
Pripomínam samozrejmé: pri tlači je nutné zvoliť mierku 1:1 bez škálovania, a v prípade laserovky, ak sa tlačí na samolepku, nastaviť pomalší prechod zapekacím valcom. Ak sa netlačí na papier, na fóliach nie je toner príliš oteruvzdorný, takže ideálne to niečím ošetriť (lamino, transparentný lak, páska zvrchu ap.). Diery vrchného konektora sú 6mm, takže stačí bežná kancelárska dierovačka; pre prepinače je priemer 8mm a 15mm pre spínač Síť.
Logo Tesly je písmo Koloss, zvyšok panelu je Universal Grotesk, donedávna známe z dopravných značiek. Panel bol pôvodne potlačený širším rezom tohto písma, lenže naň sa mi nepodarilo nájsť našu diakritiku (CE font), takže by som ju musel pracne “doliepať” – preto používam užší rez, ktorý som našiel vo variante s diakritikou. Líši sa to v niektorých kapitálkach, ale inak je to úplne minoritné.
Užší a širší rez Universal Grotesk